| Marian_Rughinis_1986 a întrebat:

Salut (din nou),

Eu foarte rar mă enervez iar ăsta unul din cazuri. Cum mama dracului să fac să scap de fontul Cambria și Calibri de pe Word 2007 (parcă). Vreau să setez Times New Roman și Arial și de fiecare dată când scriu sau inserez un text îmi pune automat fără să mă întrebe și pe mine fontul Calibri (Body). Dau o mie de fundițe și fundișoare!
Mersi!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intri pe pagina de Word, setezi Times New Roman, apoi dai pe Font, in fereastra ce-ti apare dai pe Default (chiar in stanga jos) si apoi pe Yes si o sa ai fontul respectiv pe tot ce vei scrie in Word.

| Marian_Rughinis_1986 explică (pentru Ioandelasal):

Îmi cer scuze, poți să fii puțin mai precis? Unde anume ar trebui să găsesc Default?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Marian_Rughinis_1986):

Am fost precis. In fereastra ce-ti apare, dupa ce ai dat pe Font, ai si Default, chiar jos, in stanga ferestrei.

| Marian_Rughinis_1986 explică (pentru Ioandelasal):

Am găsit în cele din urmă, dar nu acolo, eu am o versiune de Word ceva mai nouă și cred că de asta. happy
Mersi!

| Ioandelasal a răspuns (pentru Marian_Rughinis_1986):

Imi pare bine. Eu iti indicasem cum este in Word 2007, asta spuneai ca ai.

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Iar? Tu ai o problema cu Wordu' asta happy
Deschide Word-New Documents.
In meniu FONT alegi ce font vrei si altele (grosime...), iar in coltul dreapta jos al acelui meniu (langa "A-ul"colorat vei vedea o sagetuta mica. Click pe ea si o sa apara o fereastra in care ai sa vezi ce font ai ales, iar in stanga jos vezi "default". Click pe el si o sa te anunte ca e valabil numai pentru stilul normal al documentului-YES. Documentul deschis poti sa-l salvezi sau nu (nu are importanta).