| paulionescu25 a întrebat:

Dupa un pumn la laptop imi scrie asa ( Intel UND I PXE-2.0(build 083) Copyright(C) 1997-2000 Intel Corporation For Atheros PCIE Ethernet Controller v2. 1. 1. 2009/06/12) Check cable connection t PXE-MOF Exiting Intel PXE ROM. Dau funda celui care cunoaste eroarea. Multumesc

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-a dus placa de retea sau mufa cablului de retea daca ai internet prin cablu.

Bula
| Bula a răspuns:

Ai facut KO hard disk-ul, BRAVO!

Asa cum a scris si K0sti, hardul fiind defect, sistemul incearca sa porneasca prin retea, printr-un server. Dar tu n-ai acum nici hard bootabil, nici server de la care sa pornesti laptopul.

| K0sti a răspuns:

S-a busit hardul si incearca sa booteze din retea! Un pumn in cap nu puteai sa-ti dai?

| untu a răspuns:

Bravo! Care este motivul pentru care ati dat cu pumnul pe laptopul dvs? Ai habar cat va costa hardiskul plus inlocuirea lor? Va spun eu intre 5oo Ron-1600 Ron!

| HardCore7750 a răspuns:

S-a fi rupt ceva la placa de baza in zona placii de retea... scrie clar ethernet