| Paraschivstefan10 a întrebat:

Eram pe skype (pe tabletă) și pe pc în cod 4. Mi-a cerut tată tableta, i-am dat-o și când am intrat pe laptop pe skype și în joc mi sa stins laptopul și am dat cu pumnu în el de nervi. Acum nu mai mi se aprinde monitorul. La laptop sunt 4luminițe și a patra se stinge instant. Arăta ca un cilindru cu o liniuță. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Puteai sa eviti detaliile pe care nu prea le inteleg si puteai spune ca ai dat cu pumnu laptop si nu merge.
Monitoarele de laptop-uri sunt foarte sensibile. Slabe sanse sunt sa il mai poti repara. Pana nu il duci la service sa il desfaci nu ai ce sa ii faci. Conecteaza un Monitor de PC la laptop si ar trebui sa mearga. Dupa ce ai conectat cu butonu Fn si F1-F8 ( difera) poti activa monitoru. daca nu merge din prima.

| Paraschivstefan10 explică (pentru FlorinCiokan):

Ok. O să încerc. Mulțumesc! Dacă o să meargă îți dau fundă

| Paraschivstefan10 explică (pentru FlorinCiokan):

Multumesc!