| XtremeX a întrebat:

Salut la toti!

Acum ce vreau sa intreb... :

1. Daca dau defragmentare la disk local C
1. Dispare tot ce e in el, sau numai programe care le-am instalat eu si`s nefolositoare

exemplu: Am in C, gta sa spiderman, etc, si programele care ajuta la func. pc.

a) se sterge tot la defragmert
b)se sterge doar gta sa, spiderman si ce`am mai instalat, si raman programele care ajuta la func. pc

Plz help me, dau funda!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Nu va afecta cu nimic fișierele din computer, ba din contră, le va așeza și compacta astfel încât accesarea lor să fie mai rapidă=> un plus de viteză și îti recomand să folosești și funcția aia de compres drive space, ca să ți le și comprime pentru a salva ceva spațiu pe hard disc.Succes

4 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Nudor rearanjeaza fisierele pentru o accesare mai rapida defragmentarea face doar curat aranjeaza fisierele pe partitie "le stivuieste"

pentru curatare foloseste CCLEANER e free dai cu google.

| XtremeX explică (pentru soul2soull):

Da, eu vorbesc de defragmentarea din C, e optiune.

| soul2soull a răspuns (pentru XtremeX):

Defragmentarea se face optional c sau d e acelasi lucru fie ca o faci in C sau in D

| DeyCj a răspuns (pentru XtremeX):

Nu va afecta cu nimic fișierele din computer, ba din contră, le va așeza și compacta astfel încât accesarea lor să fie mai rapidă=> un plus de viteză și îti recomand să folosești și funcția aia de compres drive space, ca să ți le și comprime pentru a salva ceva spațiu pe hard disc.Succes

| Beretta a răspuns:

Defragmentarea nu sterge nimic, ea trebuie facuta ca sa iti mearga pc mai bine