| miiuce a întrebat:

Ma chinui de 10 ore sa fac in flash o pagina de login cu mai multi useri si parole care sa redirectioneze spre adrese diferite(Ex: user1, pass1, url1; user2, pass2, url2). Am renuntat la idee si acum vreau sa fac redirectionarea spre url doar cu un cuvand(passcode)(url-uri multiple). Aveti cumva un script care face ceea ce am nevoie, sau ati gasit pe internet, sau stiti voi.
va rog frumos ajutati-ma ca imi explodeaza capul!

3 răspunsuri:
| FashionDiva a răspuns:

Deci verificarea o faci prin PHP? sau este nesecurizat si verifici input-urile in Flash doar?

In ambele cazuri poti face asa: daca sunt corecte datele incluse, getURL unde vei tu, si daca pe acel link vrei sa trimiti mai departe o variabila pune ceva de genul getURL("http://google.com/? variabila="+variabilaFlash")

Poti citi mai multe aici http://learn.mozku.com/2010/05/18/secure-php-session/ despre partea de log in securizat folosind PHP, sau poti urma site-ul pentru ca in 3-4 zile va fi publicat un tutorial care va cuprinde si problema ta.

Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu stiu e foarte usor dai pe mynokia. sau dc nu merge intra pe id meu nico_ricuta! ca te ajut

| miiuce explică:

Hahaha... Foarte amuzant. Eu chiar am o problema si de 2 zile ma chinui nonstop sa o rezolv. Se pare ca nu vrea deloc. Asa ca daca stie cineva flash, si vrea sa ajute, sa ma anunte. Multumesc