| sandu123456 a întrebat:

Salut, mi-am cumpărat un geforce 210 ddr3 1gb si am instalat driverul si mi-a zi sa dau reboot. Când sa se aprindă windows, sa apăra desktopul, isi da restart si când conectez cu placa integrat merge. Când dezinstalez driverul pornește, dar când il instalez isi da restart PC. Am 3 gb ram procesor quand core 2.40 ghs windows 7 pe 64 bit si un hard de 320 gb si sursa nu știu cum și numeste etc si când se aprinde cu placa integrata imi apare un mesaj Fail to load dlls. Please install VGA driver ajutati-ma daca știti, va rog mult.

3 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Placa integrata este din procesor.
Ai instalat toate driverele ok? trebuie facut driverul bine si windowsul, daca nu e pus ok atunci e o problema hardware.
Trebuie verificat, cheama pe cineva care se pricepe sau la un service de calculatoare, nu are nimeni cum sa te ajute.
P.S: geforce 210 e un model destul de vechi, nu prea o sa ai mare performanta.

| CPAElites a răspuns:

GT 210 e mai SLABA DECAT geforce 8600gt!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spune destul de clar sa instalezi driverul VGA. Il cauti in site-ul producatorului si il descarci si instalezi.