| FortzaSteauaUS24 a întrebat:

Mi-am descarcat programul de filmat Fraps, dar cand apas sa filmez, filmeaza doar 5 minute se opreste singur si se reporneste tot singur. Ce sa fac sa nu se mai opreasca si sa se reporneasca singur, ca sa fac doar un videoclip de mai multe minute?

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Simplu - IL CUMPERI! Daca ai placa video NVIDIA de la GTX 660 incoace, vezi ca ai ShadowPlay, un soft excelent si mai ales complet gratuit.

| VladyXR a răspuns (pentru KodrutZ):

De la GT 610 in sus, domnu codrut.

| KodrutZ a răspuns (pentru VladyXR):

Nope, go check it. Driveru' care include ShadowPlay e disponibil doar de la 650 in sus. Oricum 610 e o nulitate care nu e in stare sa ruleze mai nimic macar la medium settings...

| VladyXR a răspuns (pentru KodrutZ):

Atunci cum laptopu meu are gt 610m 2gb shadow play si ruleaza ft bine?

| KodrutZ a răspuns (pentru VladyXR):

610M e una, mizeria aia de 610 pentru desktop e alta.

| VladyXR a răspuns (pentru KodrutZ):

Pe 610M cu i5 Haswell 2.5 Ghz quad-core, si cu placa asta plus 2x4 gb, duc orice joce medium-high depinde de joc, shadowplay ruleaza excelent, e un laptop Asus.

| KodrutZ a răspuns (pentru VladyXR):

Pai da, mai ales daca ai rezolutie mica, cred si eu. In 3Dmark 11 610M scoate de vreo 8 ori mai mult ca 610-le varianta de desktop... tongue