| LiviuAndrei90 a întrebat:

Salut prieteni am o intrebare e foarte urgenta, am o problema la PC care face sa numi mearga nici un joc m-am uitat si la tutoriale despre problema si am incercat tot dar nu merge e vorba despre:... Direct3D functionality not available. You should verify that the driver is a final version from the hardware manufacturer. Mi-am dat seama ca e ceva de la placa video.Cum s-ar putea rezolva?

1 răspuns:
| GabiLeonte2 a răspuns:

Salut aici ai putea sa incerci sa instalezi un directX11 sau 9 sau sa incerci sa faci un update la placa video.
Ca sa te ajute scrie in bara da cautare dxdiag du-te la sectiunea Display si joc iti va arata daca ai o problema.
Te sfatuiesc sa incerci toate aceste variante. Tutoriale cum sa faci aceste lucruri gasesti pe internet