| K924 a întrebat:

Tocmai voiam sa instalez un joc. Mi-a dat o eroare de la Direct X. L-am instalat, ultima versiune... apoi tot mi-a dat eroarea. M-am uitat in DirectX Diagnotic Tool, totul era in regula doar la Display mi-a dat cateva chestii:
1. The system is using the generic video driver. Please install video driver provided by the hardware manufacturer.
2. Direct3D functionality not available. You should verify that the driver is a final version from the hardware manufacturer.
Vreun sfat? :3
Multumesc.

2 răspunsuri:
| DANI_1590 a răspuns:

Jocul avea dx 11 si tu nu ai pe placa video

| CinevaNou a răspuns:

Instaleaza-ti driverul la placa video.