| HardCore7750 a întrebat:

Salut, recent mi-a intrat un virus pe facebook, care posteaza un link cu un video fals si i-a etichetat pe toti prieteni pe facebook...
Cum scap de el? Va rog ajutati-ma
Dau funda
Toate cele bune

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Intrii la setari si de acolo scoti dreptul aplicatiilor sa posteze aiurea.
De asemenea ai putea incerca sa schimbi si parola.

| stlucian a răspuns:

Vezi aici :

http://videotutorial.ro/......ul-nostru/

in link mai jos video

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

P.S. Trimite si la prieteni! thumbs up

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

IA antivirusul : Microsoft Security Essentials - Microsoft Windows
Iti sterge virusii. Dupa ce tii stergi, dezinstaleaza-l si ia-ti Avast! pentru protectia de date si e bun pentru pagini web si opreste virusii inainte sa ajunga in pc-ul tau.

| xcamaradx a răspuns:

Https://www.malwarebytes.org/ sa ai in afara de antivirus si asta.Ai dat un accept, iar asta e cam ireversibil.indentifica din proprietati unde sa instalat sa il poti sterge. Pune browserului care il ai adblock(de ex pentru google ai https://chrome.google.com/......kkbiglidom ). Daca faci ce ti-am scris nu o sa mai ai prob.In viitor ai grija la ce dai accept, si atentie la bife cand descarci ceva.