| AnG3L0fD3Ath a întrebat:

Stie cine o comanda in cmd care sa modifice dimensiunile caracterelor? Ceva gen mode x, y, numai ca pentru caractere? Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| CinevaNou a răspuns:

Nu cred ca e posibil. N-am vazut niciodata caractere de dimensiuni diferite in cmd, doar daca foloseau ascii art...

| AnG3L0fD3Ath explică (pentru CinevaNou):

Daca dai click dreapta pe bara de sus de la cmd ai optiunea Properties dupa dai la optiunea Font ai dimensiunile scrisului acolo dar mie imi trebuie comanda pentru ca vreau sa o implementez in functia system("") in c++.

| CinevaNou a răspuns (pentru AnG3L0fD3Ath):

Ce zici tu tine de preferintele utilizatorului, el face fereastra cum vrea. Dar probabil ai putea crea o scurtatura de tip pif din vbs/c++, in care sa specifici fontul pe care-l vrei iar apoi s-o executi ca sa vezi efectele, dar e cam anevoios si nu stiu daca se poate.

| DataSoft a răspuns:

Uite ce am gasit cu un simplu search pe google:
http://www.howtogeek.com/......nd-prompt/

sper sa te ajute unpic.
Bafta

| AnG3L0fD3Ath explică (pentru DataSoft):

Mie imi trebuie comanda scrisa nu asa, dar multumesc oricum.