Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Salut.Tocmai ce am instalat windowsul si am pierdut toate pozele.Imi puteti spune va rog un program de recuperat pozele? Mersi mult sad

28 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Da exista, recuva. Si eu am sters din greseala acum cateva zile niste poze si le-am recuperat cu Recuva merge 100%. O gasesti aici http://download.chip.eu/ro/Recuva-1.44.778_228276.html

| anonim_4396 explică (pentru GabrielaIoana):

Scuze,ai sters pozele si le-ai recuperat avand acelasi windows.dar dansa a sters intreg sistemul de operare si abagat altul...gol, curt.Nu exista metoda de recuperare.E ca si cum ai cauta date in memoria altui creier care nu a memorat deloc aceste date.E formataat partitia, datele sunt in..eter,in aer cum sa zic?

| GabrielaIoana a răspuns:

Nu ai cum sa recuperezi pozele daca ai reinstalat windowsul. Merge sa le recuperezi cu Recuva doar daca le-ai stres din greseala si apoi dai imediat sa le recuperezi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai o sansa de 1% sa mai recuperezi ceva dupa formatare

| gelu1970 a răspuns:

Larisa e destul de dificil sa recuperezi pozele dupa o formatare. cu atat mai dificil daca ai instalat drivere, actualizari, deci cu cat ai scris mai multa informatie peste cea anterioara, cu atat mai rau pentru a recupera. eu am ceva programe de recuperare insa nu o sa reusesti sa le instalezi. deoarece nu sunt programe free. daca vrei instaleaza teamviewer si iti instalez unul din ele. incerci cu el. ca nu merge, maine iti instalez altul. trebuie sa intelegi ca a recupera date, mai ales dupa o formatare e minutios si cere multa rabdare. deci? cum facem?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe viitor cand mai recurgi la asa ceva muta toate datele de pe Partitii(D, C) pe un hard. Eviti situatii de acest gen.
Toate cele bune.

| j1NNNx a răspuns:

Nu ai cum, trebuia sa te gandesti la asta inainte si sa le fi pus pe un CD/stick sau pe facebook big grin

| StalkerSoul a răspuns:

Scoti hardul din calculator, te duci la un alt calculator (sau pui un alt hard care are pe el Windows), montezi hardul cu pricina astfel incit sa nu buteze de pe el, folosesti GetDataBack for NTFS (sau FAT32, depinde de care ai). Sanse de reusita 10%.
Te duci la un profesionist, dar te costa. Sanse de reusita: tot mici.

| Klaudiu214 a răspuns:

Daca ai reformatat din ambele partiti nu mai ai ce face. e ca si cum ti-as schimba tie creierul laughing

| eviltwinnn a răspuns:

Incearca cu iCare Data Recover.

| digital7shady a răspuns:

Nu poti. Programele de recuperare cauta fisierele sterse in fisierele de recuperare a sistemului. Acum daca ai mai multe partitii, s-ar putea sa gasesti, daca ai formatat doar partitia in care ai instalat sistemul de operare.

| AndreiPisoias a răspuns:

Nu exista asa ceva fiindca toata memoria s-a sters cand ai bagat windows-ul

| leivi a răspuns:

Nu mai faci rost de ele! Crede-ma ca am incercat foarte mult si nimic! SUCCES!

| pbsolver a răspuns (pentru leivi):

Se poate face dar nu cu recuva. recuva iti recupereaza fisierele pe care le-ai pus in recycle bin si apoi le-ai sters de acolo. ceea ce ai tu nevoie dureaza in jur de 24-48h (in functie de starea de sanatate a hard diskului, vitezele de citire/scriere ale acestuia si dimensiunea totala a fisierelor de recuperat). unde lucrez eu taxam cu 50 lei per 10gb date recuperati insa nu garanteaza nimeni recuperarea tuturor fisierelor. daca ai dat quick format cand ai instalat windowsul ai sanse mai mari de recuperare. daca pe sectoarele respective au fost scrise date, ai sanse mai mici. nu folosim programe care ruleaza in windows deci nu te-as putea ajuta in vreun fel. ideea e ca se poate!

| pbsolver a răspuns (pentru pbsolver):

Pe viitor evita oamenii care iti spun din prima ca nu se poate. se poate orice, ideea e sa cunosti pe cine trebuie.

| Grasshoper a răspuns:

Nu se prea poate!

| AdelinaPopovici3092 a răspuns:

Îmi pare rău pentru tine şi îmi pare rău să-ţi spun că dacă nu ai avut pozele altundeva, de pildă pe un site de socializare (twitter, facebook, etc.), în telefon, card de memorie, stic sau într-un alt calculator/laptop, le-ai pierdut definitiv. Nu se mai poate face nimic... :/ Am păţit-o şi ştiu cum e, deci îmi pare rău sad

| TraficDeViSe a răspuns:

Nu se poate.

| AlexandruRares a răspuns:

Din pacate nu ai cum Larisa. Reinstalarea windows-ului presupune reformatarea partitiei in care a fost instalat. Practic prin formatare se sterge complet partitia de pe hard-disk apoi se face alta. Exista programe de recuperare fisiere de pe hard-disk asta cu conditia ca nu a fost reformatata partitia, cand stergi in fisier din PC el ramane totusi imptimat undeva pe HDD iar acele programe cauta pe suprafata hdd-ului si le gaseste. nul din programele de genul asta se numeste Recuva. Dar daca artitia a fost formatata nu ai nici o sansa poti sa incerci ce varianta vrei tu pur si simplu datele au fost pierdute definitiv

| ClaudeSt a răspuns:

Daca va intrebat cum face sa-si recupereze pozele dupa reformatare nu va e clar k n-are o treaba cu asa ceva? la ce-i mai dati programe complicate sa-si faca sperante de-aiurea? laughing

| JIHNUNJB a răspuns:

Eu cred ca nu poti sad. O data ce au fost sterse sterse raman.

| PitBull999 a răspuns:

Eu zic ca la pozele alea trebuia sa te gandesti inainte de a reinstala windowsul... slabe sanse sa mai poti recupera pozele, dar totusi sunt unele programe care fac asa ceva... merita incercat

| yonutyo a răspuns:

Buna, incearca sa descarci programul asta: iCare Data Recover. Cred ca o sa iti fie de folos. happy

P.S. Data viitoare spune-i celui care iti reinstaleaza windowsul k poate sa faca actiunea asta si pastrand fisierele vechi.winking

| Florin10Best a răspuns:

Http://www.go4it.ro/......s-3865209/ aici e tutorial.Programul se numeste Recuva.

| AdrianaMari a răspuns:

Stellar Data Recovery

| 2dragalash20dragalash2000 a răspuns:

Din păcate nu le mai poți recuperahappy(din cîte știu eu)

| gabyextasy a răspuns:

Nu iti pierde speranta larisa exista un program pentru a recupera orice de la reformatare este intr-un folder de 2kb acolo sunt toate in hard FUNDA