| SergiuXx112 a întrebat:

: Acu cateva zile mi-am reinstalat windosul.
am un server de minecraft care il tineam deschis eu (CraftBukkit)
iar acuma cand dau lu cineva sa intre pe server zice ca e off svr
Cred ca miso stricat ip
am net de la rss prin modem (ip dinamick)
nu stiu ce sa fac Dau funda

2 răspunsuri:
| bz06kou a răspuns:

Dai aici sa iti vezi IP-ul http://ipchicken.com si dupa dai la server proprietes si modifica server IP cu IP de acolo.Dar daca ai IP dinamik si se schimba mai bine faci unul prin hamachi ca sa nu se ai schimbe IP.Bafta! Funda?

| SergiuXx112 explică (pentru bz06kou):

Ma eu la ip am portul 4804 nu stiu ce are inainte mergea sa deschid svr si cu ip dinamic acu cand le deschid mie imi zice ca e On dar la alti le apare off