| al3x1222 a întrebat:

acum 3 saptamanii mi-am achizitionat o unitate problema e la placa video in dx diag arata ca e de 2 Gb dar nVIDIA geforce 9300ge e de 256. Parte 1 Gb si ceva e integrata daca e cum pot sa o folosesc doar pe aceea?

3 răspunsuri:
| Moise_Cristian_1985 a răspuns:

Placa este de 256Mb
De obicei in run dxdiag valoarea e data ca maximaimparte la 4 si afli valoarea reala a placii

| al3x1222 explică (pentru Moise_Cristian_1985):

Frate deci tipul de la care am luat-o a zis ca are si integrata si aia e mai buna '' cica'' 538 Mb daca impart la 4

| Moise_Cristian_1985 a răspuns (pentru al3x1222):

La placa integrata e trecuta valoarea reala, doar ca foloseste cota parte din ram