| sdasssadasds a întrebat:

Acum o zii - doua am intrat pe google sa caut un referat si mi-a aparut o poza cu un site po*no si am dat x dar mi-a intrat pe acel site. Si dupa a intrat cineva in calculatorul meu si nu ma lasa in pace. Si mi-a aparut si un fel de chat si vorbea cu mine ( era englez ) Cine imi spune cel mai explicit ce mi-s-a intamplat are Funda!

Răspuns Câştigător
| ColacMarius a răspuns:

Cineva ti-a hackeuit calculatorul, ai putea probabil sa scapi de acest hack daca scoti netu ( sa nu mai aiba acces la PC-u tau ) si sa dai la antivirusul tau sa caute prin TOT sistemu virusi... Daca asta nu merge... Tio dat hack la calculator si o ascuns vine fisierele. Si asta inseamna sa reinstalezi windowsu sau ce sistem de operare ai :/

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Hackeri

| suntserios a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Hackeri pe naiba, e un amarat de virus

| MskDesign a răspuns (pentru suntserios):

Poate fi si o simpla scanare de vnc laughing

| gelu1970 a răspuns:

Ruleaza malwarebytes free si restartezi
apoi ruleaza adwcleaner si restartezi
in final ruleaza ccleaner
dupa cele trei operatiuni daca iti continua cu aceeasi problema imi spui.

| CinevaNou a răspuns:

Cautai un referat... aham.

| DjNick112 a răspuns:

Ruleaza cu CClean (deconectezi de la net) apoi intra in google chrome si vezi la exstensii daca nu ti-a bagat pe gat ceva, debifezi tot ce e suspect. Daca foloseai internet explorer poate nu pateai nimic, dar asa, "google arata mai frumos" si asa luati voi virusi

| BlackAndWhite1 a răspuns:

Probabil ai virusi da o scanare la calculator

| RazvanFlorea1993 a răspuns:

Cel mai bine reinstaleaza windows.
Atunci nu o sa mai ai probleme deloc.

| Anonimity a răspuns:

Era un virus, niciun hacker nu isi pierde timpul cu tinte usoare. Site-urile astea dubioase sunt pline de add-on si vulnerabilitati, deoarece nu sunt facute minutios. Vulnerabilitatile respective sunt exploatate.
Cel mai bine reinstaleaza sistemul de operare(Windows) sau daca nu te pricepi, fai o scanare antivirus