| Razvy_Razvan_1995 a întrebat:

Ajutor! Mi-a aparut in calculator un fel de virus cand am vrut sa instalez ceva. Mi-a aparut inca un Local Disk pe nume [ G ] cum este si C si D. ajutati-ma cum sterg acest [ G ] Ajutor!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acest Local Disk se numeste partitie, si daca ai o partitie in plus in calculator asta nu inseamna ca e virus

| Razvy_Razvan_1995 explică (pentru anonim_4396):

Ok dar cum o sterg/scot!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Razvy_Razvan_1995):

Las-o acolo..nu ai treaba cu ea, nu te deranjeaza cu nimic happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune sageata pe acel local disk si scrie aici tot ce srie pe local.Cum e denumit acel local disk?

| marian5693 a răspuns:

Nu e virus, e o unitate virtuala. Ar putea sa fie de la vreun cd-rom/dvd-rom sau ai folosit vreun program care iti creeaza o unitate virtuala. Nu e nevoie sa o stergi. Nu te afecteaza cu nimic.