| DenimM a întrebat:

SAlut TPU!
Am 2 cartuse la imprimanta, 1 negru si unu color, acum sau terminat si le-am dus sa mi le incarce, ce-l de a magazin mi le0a incarcat dar a spus ca sau intarit acolo tusul cel vechi si nu stie sigur daca imi va merge cand ajung acasa.
Am ajuns acasa si le-am probat, cel negru nu scria deloc, iar cel color cand dadeam prind, dadea foaia goala si se facea in capu tusului un balon de cerneala
Acum ce sa fac, sa le duc iar sa traga tusu din ele sau ceva. sau sa cumpar alte 2 cartuse, se mai poate face ceva?
FUNDA

Răspuns Câştigător
| Detronatorul a răspuns:

Cumparati alte cartuse ca si eu am patit la fel, alea nu o sa mai mearga pentru ca s-a facut un dop de cerneala. Sper ca te-am ajutat.happy

1 răspuns:
| pUSTIU01 a răspuns:

Trebuie golite si curatate cartusele. Asta daca se poate curata. Daca nu trebuie sa cumperi altele.