| rupzorwin a întrebat:

Am luat si eu o tableta Lenovo, am incercat sa bag cartela mea(Orange) de la telefon si nu o vede...
Ce cartela trebuie sa iau sa am net pe tableta?
scuze de categorie

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Pai ce tu crezi ca gata pui orice cartela si ai net? Cartela ce tu o cauti este asemanatoare cu cea de telefon si tot de la compania de telefonie o sa o iei dar alti bani alta distractie.Nu poti folosi cartela de la telefon sa ai net pe tablet.Pai ce crezi ca aia cum fac milioane? Trebuie sa mergi si sa faci contract si iti va da o cartela ce o bagi acolo la tableta si apoi o sa ai net.Asta e ce sa-i faci unia fac milioane altii se uita.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Scuze dar cind am scris ma grabeam si cred ca nu am terminat tot ce trebuie sa scriu.adica mai sint si altge optiuni.o alta optiune este in cazul in care tu pe telefon ai internet sa il [poti tgrece pe un calculator sau pe alt telefon, sau chiar pe tableta. daca telefonul tau este capabil de HOTSPOT atunci poti lua dupa el net si sa il folosesti pe tableta.insa nu stiu daca o sa fie la fel de rapid ca si cel de pe o cartela speciala pentru net.deci mai ai si optiunea asta sa ai internet pe tableta daca ai un telefon cu net.si bineinteles daca acel telefon este capabil de asa ceva. poti intreba la Orange despre chestia asta cu Hotspot si iti arata ei ce si cum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei o cartela de la Dragoste si sex?