| diavolusi99 a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Am cumparat o tableta de 7", 0.5 Gb RAM, Procesor ARM Cortex-A8, Frecventa este de 1.0 GHz, Rezolutie 800x480, Android 4.0

Vreau sa imi spuneti ce jocuri merg pe acesta tableta : Modern Combat, Gangstar (Jocuri de genul acesta ). De la Gameloft sau EA sau chiar Rockstar ( Daca merge vreun GTA ). Spuneti-mi ce jocuri sunt compatibile. FUNDA!

P.S. : Am un smartphone cu Android 2.3.6 care zicea cu este compatibil Dead Space dar de fapt mergea foarte bine. Eu cred ca google play nu este exact in privinta compatibilitatii unui dispozitiv. Iar tableta pe care o am este un Prestigio Multipad

6 răspunsuri:
| KinekT a răspuns:

Google Play iti baga aplicatii in functie de android degeaba ai procesor quad core daca ai android cupcake.
No sa iti mearga foarte multe pe acea tableta te rezumi la un templerun angry birds etc... in general jocuri runner ca sky safari jocuri mai mici
nici nu te gandi ca o sa te joci amazing spirderman dead trigger etc.

| diavolusi99 explică (pentru KinekT):

Am un prieten care are tableta de acelasi fel cu 1.0 GHz, 0.5 Gb RAM si Android 4.0 si ii merg jocurile acestea. Jocurile pe care le are sunt NFS Most Wanted, Gangstar Rio si Dead Trigger.

| KinekT a răspuns (pentru diavolusi99):

Pai da-mi numele la tableta pentru ca poate avea un chipset de ulltima generatie. si un gpu strong depinde

| diavolusi99 explică (pentru KinekT):

De unde sa stiu numele tabletei laughing? Stiu doar ca este un Goclever

| iuli000 a răspuns:

Da-mi numele tabletei tale.

| diavolusi99 explică:

Greseala de scriere : Trebuia sa scriu "... care zicea ca nu este compatibil Dead Space... "