| Sebi200000 a întrebat:

Am nevoie de ajutor! Azi, cand am deschis calculatorul si am vrut sa intru, cum ar fi pe internet, am dat open si mi-a aparut "Open with" care continea doar "Windows Media Center". Si nu numai la internet imi aparea asa, la toate programele si jocurile pe care voiam sa le deschid. Mapoate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

All programs/ Accessories/ System Tools/ System Restore. Daca nu l-ai activat ( System Restore) de la instalare nu stiu daca a luat-o singur si e mai greu sa-ti explic cum se face setare la fiecare tip de fisier si atunci singura solutie este sa reinstalezi Windowsul.

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Revino la setarile initiale de ieri cu "System Restore". Nu stiu ce Windows ai!

| Sebi200000 explică (pentru Salontanul):

Windows 7 Ultimate

| Sebi200000 explică (pentru Salontanul):

Si mi se vor sterge toate fisierele? Se reinstaleaza greu Windows-ul?

| Salontanul a răspuns (pentru Sebi200000):

Poti sa salvezi pe un stick ce fisiere ai: muzica, poze, etc. Daca ai cel putin doua partitii de hard poti sa salvezi pe D:\ ce ai de slavat. Restul se sterge la instalare. Cred ca nu stii sa faci restaurare si este mai complicat sa-ti explic.

| Sebi200000 explică (pentru Salontanul):

Multumesc!

| Salontanul a răspuns (pentru Sebi200000):

Sa ma tii la curent cu ce ai facut. N-ai pentru ce. Ma bucur ca poate un pic ti-am fost de folos.

| Sebi200000 explică (pentru Salontanul):

Nu a mers. Acum cand vreau sa deschid un program imi apare "svchos"

| Salontanul a răspuns (pentru Sebi200000):

Reinstaleaza Windowsul.

| Salontanul a răspuns (pentru Sebi200000):

All programs/ Accessories/ System Tools/ System Restore. Daca nu l-ai activat ( System Restore) de la instalare nu stiu daca a luat-o singur si e mai greu sa-ti explic cum se face setare la fiecare tip de fisier si atunci singura solutie este sa reinstalezi Windowsul.

| K0sti a răspuns:

Ai virusi!

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

Se repara windows-ul cu advanced system care pro activat dar nu stiu prea multi. Ori cu dvd-ul de instalare a windows-ului, la repair, dar numai dupa ce a scos virusul care ii sterge rand pe rand tot din pc. Tot reinstalarea de windows e cea mai sanatoasa.

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Ar mai putea incerca si un Kaspersky Rescue! E bun si da rezultate!

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

Da.Foarte bun. Un pc-ist cu cap destept si cu cap, isi face Un cd cu kaspersky rescue disc si recovery media disc pe 3 dvd-uri daca are un window original.