| alexchryzstian a întrebat:

Am nevoie de ajutor urgent va rog din tot sufletul! Deci. Eu de craciun, in decembrie mi-am luat un XBOX360. Atunci nu prea aveam jocuri, asa ca in septembrie, m-am gandit sa imi iau Forza 3, si sa ma joc. Prima zi a fost foarte amuzant, m-am distrat, mi-am pierdut timpul.
Insa, a2a zi, dupa ce am explorat meniul, si m-am uitat la masini am observat ceva. Atunci cand ma uit la o masina, si imaginea este in miscare, conturul masinii(De la usa, capota, stopuri, faruri, roti) tremura, si la fel si umbrele de la masini. Mentionez ca nu se intampla doar in joc, ci si pe Dashboard(cand ma uit la avatar) vad conturul parului, bluzei, mainilor, etc miscanduse atunci cand avatarul se misca. Si cateodata, observ, pe verdele de la dasboard niste pete/dungi orizontale, de aceeasi culoare ca si dashboardul, dar totusi, sunt chiar enervante! Va rog dati-mi sfaturi ce pot face! (AM SCHIMBAT CABLUL HDMI DE 3 ORI SI NICI UN REZULTAT!, AM SCHIMBAT SI MUFELE DE LA HDMI, NIMIC!) Si xbox-ul nu a avut niciodata RRoD sau probleme tehnice, si sta foarte bine, este aerisit, aerul are acces sa intre prin gaurele, totul este perfect, dar asta e cea mai mare problema a mea, cu grafica.

Informatii Utile: Xbox 360 Elite 120GB HDD
Cablu HDMI Nexus
Monitor LG Flatron M2280D

P. S. Am incercat sa resetez display-ul la TV, nimic, Am dat Reset To Factory Details la Xbox, nimic. Xboxul este conectat la internet, va rog ziceti-mi daca vreun update poate fixa asta am nevoie mare, vreau si eu sa ma joc pe xboxul meu, sa simt ca am xbox si nu o consola cu grafica de ps2 sad Va rog! Si nu dati raspunsuri gen: Este perfect normal pentru ca nu e! M-am uitat pe youtube, m-am uitat pe google si mai multi oameni au problema asta si nu-i ajuta nimeni! Va rog fiti o comunitate care ajuta cu sfaturi bune, si nu una care da sfaturi care nu fixeaza nimic sad Dau funda+vot+ce mai vreti voi la raspunsul care rezolva problema asta enervanta.

1 răspuns:
| seby97 a răspuns:

Ma gandesc ca ar putea fi un scurt circuit la firele alea.
Parerea mea ar fi sa vorbesti cu cineva in domeniul consolelor si poate gaseste problema.