| Anonim2132 a întrebat:

Salut TPU
am o intrebare
maine vreau sa imi fac windows-ul si vreau sa reformatez toate partitiile
si am unele fisierer pe care as vrea sa le salvez dar nu pe dvd
ceva online?
in jur de 30 gb am nevoie
dau funda

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Am cautat pe google "free online storage" si aici de exemplu vad http://www.1mtb.com/top-10-best-free-online-cloud-storage-services/ mai multe servicii de online storage, poti vedea care merge si poti lua 2- 3 servicii sa iti incapa tot. Personal nu am folosit, pare ok, dar depinde si de viteza netului la upload - ar putea sa-ti ia cam mult timp incarcarea. Eu as fi facut o partitie de 40 GB la capatul hard diskului, pui totul acolo dupa care iti faci in fata o partitie pentru windows, una de backup sistem operare, una doua pentru date, fara sa mai folosesc online storage :) Un hard disk extern ar fi mai rapid decat online storage sau au al II-lea hard disk in calculator.

| ionut258 a răspuns:

Pe https://mega.co.nz ai 50gb spatiu gratis