| Magnific a întrebat:

am o intrebare, nu ma prea pricep la router wireless. deci eu am internet de la RDS, daca am router wireless pot sa folosesc internetul si pe PC si pe tableta in acelasi timp? urmez sa-mi cumpar sa am si pe tableta internet happy va multumesc

4 răspunsuri:
| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Deci eu am router wireless si sunt ep rds.Pai poti folosi internetul in acelasi timp pe toate.Eu folosesc la telefon si calculator.Eu am in casa 3 calculatoare si un telefon happy.Pai daca vrei sa il poti folosi cum ziceai tu sa scoti cablul din calculator cand cumperi routerul trebuie sa iti dea inca un cablu care vine bagat in router si apoi in calculator.Eu asa folosesc pentru calculator.Deci am scos cablul de net din pc si l-am bagat in router iar cablul acela il bagi in router si in calculator. Sper ca ai inteles ceva.Pa,pa

| nelu88 a răspuns:

Salut... da poti folosi linistit,, eu am in casa:
- doua calculatoare conectate la router prin cablu
- doua laptop-uri conectate prin wireless
- si telefonul conectat prin wireless

si merg perfect happy

| Magnific explică (pentru nelu88):

Am inteles multumesc. dar daca scot netul din pc si il bag la router cum mai am la pc net? nu inteleg cu cablurile astea cum vin

| nelu88 a răspuns (pentru Magnific):

Pai vine c am asa, pai banuiesc ca acum tu ai in casa un cablu ce vine de afara care e conectat la pc direct.

cablu ce vine de afara il scoti din pc si il bagi in routerul wireless ( ce trebuie sa il cumperi) si trebuie sa mai ai inca un cablu(o sa il gasesti in cutia cu routerul) pentru a face conexiunea intre router si pc, dupa ce ai conectat cablu de afara la router si routeru la pc trebuie sa configurezi routerul, in functie de ce router ai se face intr un fel sau altu. daca imi zici ce router ai te ajut sa il configurezi :)

uitate la poza asta poate iti faci o idee
http://public.blu.livefilestore.com/......7Q/Red.png