| mariuscrs a întrebat:

Am o intrebare, se poate sa adaug la laptop BENQ S73G memorie interna? Ma refer daca la orice laptop se poate adauga memorie RAM.Multumescbig grin

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Vezi cat permite maxim placa de baza si cat ai deja.
Memoria noua sa aiba exact aceleasi caracteristici cu precedenta.
Daca e inca in garantie si nu vrei sa o pierzi trebuie service autorizat.
Bafta

4 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Daca mai adaugi o sa aiba latenta, are procesor slab si nu ai cache suficient, trage de el cat mai tragi si apoi urmatorul. happy
Oricum n-o sa poti face minuni cu el, are procesor de 1, 66.
Bafta

| laptopnews a răspuns:

Verifica in specificatiile tehnice ale laptop-ului care este memoria maxima suportata! Apoi iti vei da seama daca mai permite adaugare! Succes!

| Sihastrul a răspuns:

Are deja 2048 MB (2 x 1 GB).

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

DEPINDE câtă memorie ai acum instalată...
N-ai spus.

Suportă MAXIM 2 Gb DDR2 RAM, are 2 sloturi de memorie în care poţi pune câte 1 buc. de 1 Gb.

Pentru detalii vezi :
http://www.productreview.com.au/p/benq-joybook-s73g-v41.html

http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=2891