| DroGhys a întrebat:

Am o placa video nVIDIA 8600 GT si intr-o zi cand am deschis pc-ul, mi-au aparut pixeli tot ecranul, se inteapa cand vreau sa deschid pc-ul, iar daca reusesc sa il deschid se vad acei pixeli pe tot monitorul.

Pot sa va dau si print screen daca doriti.
Ma poate ajuta cineva?
I-am pus pasta, am curatato si i-am sters si ghimpi.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da un print scream sa vad si eu

| K0sti a răspuns:

Ai o placa ca un trandafir! Sa nu te intepi in spini!

| darkwisper a răspuns (pentru K0sti):

Comentariu sa te afli in treaba. Mai bine te abtineai. Daca poti sa dai un raspuns folositor, bine daca nu, mai bine te abtineai.

Stii tu vorba aia. Daca taceai, filozof ramaneai.

| Jipa95 a răspuns:

E pe duca n-ai ce sa-i mai faci.

| darkwisper a răspuns:

Uite-te la chip-ul grafic, in colt, daca bilele ating PCB-ul adica placa grafica.
Daca e usor ridicat, e placa "prajita" partial. de la caldura, se desprinde.
Nu ai ce sa-i faci in cazul asta.

| DroGhys explică (pentru darkwisper):

Si eu cred ca este prajita partial... o sa ma uit.

| DroGhys explică (pentru darkwisper):

Da-mi fb tau si iti dau niste poze sau da-mi add tu pe

DroGhy Ionutz