| alexalex234 a întrebat:

Am o problema, acum 2 saptamani am instalat Windows 7 pe PC prin DVD.Si acum 3 zile am vrut sa imi pun Windows 8 tot prin aceeasi metoda. Dupa ce i-am dat restart spunea booting from CD a stat 5 secunde si inloc sa imi arate prest any key to boot from CD/DVD m-a dat inapoi in Windows.Am instalat Windows-ul prin usb.Cand am incercat a doua oara prin DVD imi aparea acelasi lucru.Ce pot sa fac sa nu imi mai faca asa?

2 răspunsuri:
| ReptilianSwerve a răspuns:

Sincer nu prea ai ce ii face. Doar sa refaci CD-ul si sa te asiguri ca e bootabil, daca nu, tot prin metoda USB, aia merge garantat. Mai este o optiune, cel putin asa mi-am instalat eu Windows 8-ul. Sper sa te ajute : http://videotutorial.ro/......ial-video/

| alexalex234 explică (pentru ReptilianSwerve):

Eu nu cred ce e de la cd pentru ca l-am pus si pe laptop si mergea.