| adyiSAMP a întrebat:

am o problema cred ca e de la pc. de ceva zile cand intru pe mozila/chrome imi apar foarte multe reclame daca intru pe un site ceva mi se deschid vreo 5 pagini cu reclama sau fel de siteruri nu stiu ce sa ii fac ma dispera + merge si greu cand se deschid acele reclama stie cineva care e problema? multumesc

Răspuns Câştigător
| StanciuIonut a răspuns:

Nu o asculta pe CsonicS, nu ajuta cu nimic daca reinstalezi browserul.Am sa-ti explic de ce iti intra in reclame multe si ce trebuie sa faci ca sa scapi de ele:
1.Iti intra in multe reclame datorita virusilor backdoor, niste virusi foarte periculosi, care ti-au invadat computerul cand ai accesat pagini piratate sau virusate de catre hackeri;
2.Degeaba reinstalezi browserul, pentru ca virusii tot in calculator raman;
3.Acesti virusi se regenereaza si, chiar daca i-ai sterge, acestia ar reveni ziua urmatoare;
4. Poate ar functiona asa cum a spus sori88, insa eu nu iti recomand asta pentru ca nu sunt de acord cu pirateria(si sigur nu ai da cateva milioane pentru un simplu program);
5.Cea mai simpla si eficienta varianta ar fi sa formatezi computerul.
Te asigur ca va functiona.
P.S.:Sper ca ti-am fost de ajutor.
Sper sa nu se supere sori88 si CsonicS pentru faptul ca le-am criticat(intr-un fel) metodele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru StanciuIonut):

Salut, nu ma supar chiar deloc ma bucur ca imi spui ce te deranjeaza! Sunt baiathappy Deci incearca si tu sa reinstalezi broswerul si o sa vezi ca o sa mearga! Daca nu incerci cum poti sa contrazici?happy

| StanciuIonut a răspuns (pentru anonim_4396):

Am incercat. Ba chiar am incercat sa iau si alt browser. Tu ai pe 64 sau pe 32 bit?

| anonim_4396 a răspuns (pentru StanciuIonut):

Pe 64!

| adyiSAMP explică (pentru StanciuIonut):

Mersi... am gasit era din cauza virusilor aveam un program instalant cu un nume ciudat care era virus. happy am scanat l-a sters + l-am dezinstalat si merge acum mersi.winking

8 răspunsuri:
| ionutz03 a răspuns:

Baga programul malwarebytes si da-i o scanare.
Acceseaza link-ul http://www.malwarebytes.org/mwb-download/ si il ai acolo gratis.
Il instalezi, ii dai scanare si e posibil sa rezolvi.

Totusi dupa scanare pui si un adblock, ai aici link: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/adblock-plus/ dai pe "add to firefox" si in cateva secunde e gata.
Mult succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, asta pateam si eu si am reinstalat Broswerul! Reinstaleaza broswerul si no sa iti apara si in + o sa mearga mai repede! Sper ca te-am ajutat, numai binehappy

| sori88 a răspuns:

Instaleaza adblock si scapi de reclame...