| KindKid a întrebat:

Am o problema cu internetul imi arata ca este connectat etc,dar cand intru pe un site exemplu facebook,youtube,imi apare o eroare,si HTPS(in bara de adrese) imi arata taiat cu o linie
si la cablul din spate la calculator imi apare un beculet portocaliu si unul rosu care sta constant aprins (am umblat prin unitate inainte si am scos niste fire si le-am pus inapoi...dar cred ca poate fi o problema si asta,faptul ca am incurcat niste fire... dar in rest totul e ok).Ce ar trebui sa fac n-am nici o idee.

PS:La eroare imi zice ca google chrome a blocat conexiunea deoarece cica imi zicea ca poate sami fure parolele, codu de la creditcard sau altele.

MULTUMESC ANTICIPAT!

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Mi se pare ca data si ora ti s-au dereglat. Intra in control panel si regleaza-le.

5 răspunsuri:
| Nelu62 a răspuns:

Setari>Afisati setarile avansate>Debifeaza casuta "Activați protecția împotriva phishingului și a programelor malware".

| sasflorin75 a răspuns:

Mai mult ga sigur s-a dereglat ora si data si asta pentru ca s-ar putea sa fie moarta bateria de la bios(cea mica de pe placa de baza). bafta.

| KindKid explică (pentru sasflorin75):

K mersi cred ca este de la baterie ca am scos-o si am pus-o inapoi... si o mers pc sal aprind dar mai ramane problema cu net-ul

| sasflorin75 a răspuns (pentru KindKid):

Daca se deregleaza des data si ora schimba bateria mica de pe placa de baza aia stie setarile.

| KindKid explică:

Revin maine cu raspunsul, si da ora si data mi s-au schimbat