| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu microfonul ..Cand l-a cumparat prima data se auzea cand faceam karaoke cu el, apoi nu l-am mai folosit de un timp si l-am conectat din nou la unitate si acum nu imi merge nici sa inregistreze nici sa cant live karaoke la el. Adica sa se auda in boxe! Se aude o fosneala cu un pirait! Nu stiu ce sa fac sa mearga! Am incercat toate setarile posibile din calculator si tot nu merge, m-am uitat si la fir oare sa fie firul de vina? Sau sa mai fie vreo setare care trebuie activata pe la recording devices! Trebuie cumva activata placa audio sau ceva de genul? Ajuti-ma sunt disperat fiidca trebuie sa repet ceva pentru un eveniment!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La Recording devices trebuie sa fie ales microfonul tau.

Intra in mixer - microfon - si seteaza volumul la maxim, eventual si preamplificare.
Ai grija sa nu fie marcat la "Mute".

Verificarea microfonului o poti face cu programul Skype, daca ai cont.

| sierra1 a răspuns:

Ești sigur că microfonul e bun? Incearcă un altul sau încearcă-l pe al tău pe un alt pc.

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Microfonul nu are nimic! e nou! cand miscam firul de la mufa se auzea piriala

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

încearcă-l pe al tău pe un alt pc