| elysey a întrebat:

am o problema cu pc cand vreau sa dau click dreapta (refresh) sau sa sterg ceva etc ceva legat de click dreapta apare cu negru.O alta prb ar fi procesorul sta in idle 45 grade iar in jocuri pe la 65 grade deci nici cs nu ma pot juca ca urca temperatura in 1 minut la 65 grade am prg Asus all suite si masor gradele va rog sa ma ajutati dau funda!

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Este din cauza ca nu mai functioneaza la cotele normale.Cumpara repede o pasta ca se prajeste in curand.Intel sunt sensibile! Cu pasta ii scazi temperatura si cu 15 grade! Mai ales cea cu aluminiu.

7 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Daca procesorul este AMD temperatura de functionare este ok, asa se incinde el. Daca ai Intel, indiferent care, temperatura este cam mare.Ii poti schimba pasta termica si ii montezi un cooler(ventilator) mai mare si gata! Problema cealalta este de la windows.

| elysey explică (pentru Doctorfishadi):

Nu procesorul este Intel pentium dual core g630 are cooler. Inainte mergea bine acum am umblat la procesor sa il sterg de praf am bagat un ciorap in pinii dupa care s-a agatat si s-a rupt vreo 2 pinii si se blocheaza pc-ul temperatura este crescuta de nu ma pot juca nici un joc.

| elysey explică (pentru Doctorfishadi):

Si problema mare mai este in felul urmatortonguerocesorul inainte sa il dau jos sa il sterg de praf statea in idle 29 grade acum in 45-50! Credeti ca ar afecta pinii ruptii? Am auzit de pasta termoconductoare dar eu am pus coolerul fara pasta cred ca daca as pune si pasta termoconductoare de 5 grade scap dar tot este mult inainte nu era asa!

| elysey explică (pentru Doctorfishadi):

Mai am 2 pinii rupti sau indoiti si se mai blocheaza sau este din cauza ca nu am pasta pe procesor?

| Doctorfishadi a răspuns (pentru elysey):

Mai mult de la pasta ca se incinde prea tare.Eu zic sa pui repede pasta de dinti pana cand iei termica, dar sa iei cat mai repede.

| elysey explică (pentru Doctorfishadi):

Pasta de dinti serios eu am auzit ca mai rau face o sa iau saptamana viitoare pasta termoconductoare arctic silver 2 ceramyc dar nu ma joc doar navighez pe net are ceva?

| Doctorfishadi a răspuns (pentru elysey):

Este cam periculos.Cu cu cat pui mai repede cu atat mai bine.

| Doctorfishadi a răspuns (pentru elysey):

Este din cauza ca nu mai functioneaza la cotele normale.Cumpara repede o pasta ca se prajeste in curand.Intel sunt sensibile! Cu pasta ii scazi temperatura si cu 15 grade! Mai ales cea cu aluminiu.