| xo9ox a întrebat:

am o problema cu PC-ul. Il pornesc si sta in cel mai fericit caz o ora pornit apoi se stinge. Am programul "Core Temp" si imi arata cateodata procesorul si la 85 de grade. Care este problema? thinking

Răspuns Câştigător
| Bogdanux a răspuns:

Curata-l de praf, si schimba-i pasta termo-conductoare. Daca continua sa urce la aceeiasi temperatura, cumpara-i un cooler mai puternic si care raceste mai bine.

4 răspunsuri:
| AlexJoey a răspuns:

Cooler-ul tau ori nu mai face fata, ori este plin de praf si trebuie curatat. In mod normal, BIOS-ul este setat sa iti inchida sau restarteze PC-ul la 80 de grade. Incearca sa il tii ferit de soare, curata-l de praf, pune pasta termoconductoare. Daca nu te pricepi, iti recomand sa te duci la baietii de la Depozitul de Calculatoare. Sunt de treaba cand e vorba de treburi din astea.

| dani9354 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema, s-o terminat pasta de pe procesor, dar eu l-am dus la reparat, si intr-o saptamana m-i lo facuthappy

| OnOn a răspuns:

Probleme sunt multe una ar fi sal cureti de praf alta sa mai stergi din jocuri

| Perversuem a răspuns:

Posibil rami...