| Alexx7721 a întrebat:

Am o problema de cand am instalat windows 7 ultimate x32 bit cam de o saptamana este reinstalat si merge mai greu decat inainte. Inainte de reinstalare pe world of tanks prindeam 50 de fps acum de abia se chinuie cu 10-15 fps. Ceea ce vreau sa stiu e de ce se misca in halu asta de greu si ce pot sa ii fac. Funda celui ce stie raspunsul la aceasta problema.

3 răspunsuri:
| 0x11111051 a răspuns:

In primul rind trebuie sa stiu ce configuratie are PC-ul tau. Sau notebook-ul.

1) Daca ai mai mult de 4 Gb RAM, ar trebui sa instalezi x64 bit, fiindca x32 nu vede mai mult de 3.5 Gb RAM

2) Daca ai instalat un windows nou, trebuie sa reinstalezi si driverele.
Cel mai posibil ca acum joaca ruleaza de pe videocarta integrata (Intel HD... de exemplu), dar dupa ce vei instala driverele la videocarta discreta (daca o ai), va rula iar inapoi cu 50 fps

3) Posibil ca ai schimbat setarile jocului, poate ca ai pus mai sus putin, de aceea videocarta nu face fata cerintelor.

Te rog sa scrii configuratia pc-ului tau. Ms.

Răspuns utilizator avertizat