| Eastwood a întrebat:

am o problema, nu pot intra pe google de pe Chrome. Mesajul de la ei este : conexiunea nu este provata, atacatorii pot incerca sa ca fure informatiile de pe www.google.ro ( de ex : parolele, mesajele sau informatii despre cardurile de credit ). Am verificat extensiile, data de la laptop si este bifat chestia cu : Activati protectia impotriva malware, am si debifat si la fel, am si reinstalat Chrome. Ce sa fac?

9 răspunsuri:
| JustAsimpleUser a răspuns:

In primyl rand bifeazati la loc anti malware apoi verificati antivirusul sau in taleazati altul

| Eastwood explică (pentru JustAsimpleUser):

Tot nu merge, am facut asta stai linistit!

| IMaster a răspuns:

Seteaza data si ora corecta la pc...pare o prostie stiu! Dar 80% asta e problema! Revin-o cu un raspuns dupa!

| Eastwood explică (pentru IMaster):

Tot nu merge x_x, nu stiu ce sa-i mai fac!

| IMaster a răspuns:

Intra pe google, iar cand iti apare chestia cu "Your connection is not private" uite-te in jos si apasa pe advanced! Uite-te la ultima fraza ve-i vedea un fel de cod dai un copy paste si lasa-l aici printr-un raspuns!

| Eastwood explică (pentru IMaster):

Site-ul www.google.ro utilizează în mod obișnuit criptarea pentru a vă proteja informațiile. Când Chrome a încercat să se conecteze la www.google.ro de această dată, site-ul a returnat date de conectare neobișnuite și incorecte. Acest lucru s-a întâmplat fie pentru că un atacator încearcă să falsifice site-ul www.google.ro, fie pentru că un ecran de conectare Wi-Fi a întrerupt conexiunea. Securitatea informațiilor dvs. nu a fost afectată, deoarece Chrome a oprit conexiunea înainte ca datele să fie transferate.

Nu puteți accesa acum site-ul www.google.ro, deoarece acesta folosește HSTS. Erorile de rețea și atacurile sunt de obicei temporare și probabil că această pagină va funcționa mai târziu.

NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID!

Asta imi da, ieri am mers putin pe seara, azi dimineata iarasi nu a mers!

| IMaster a răspuns:

Problema asta a ta este un pic diferita de chestia cu "Setatul orei si datei corecte" Nu pre se cunosc detalii concrete legate de ce ar aparea ea...Prin urmare nici solutii nu prea sunt, daca ti-a mers acum ceva timp in urma iti recomand sa incerci un "System Restor" poate ajuta...

| Laurentiu_Andrei_1995 a răspuns:

Uita-te la ora şi la dată. Pune-le corecte şi îţi va merge.baftă!

| Eastwood explică (pentru Laurentiu_Andrei_1995):

Tot nu merge, toate sunt corecte!