| Sebimiha a întrebat:

Am o statie pioneer de 770w si cand pun muzica pe boxe mi se aude doar tweetere ul
Din ce cauza este aceasta?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu cred ca statia aia are 770 de wați, si boxele cîti wati si cîti ohmi au? Poate ai ars difuzoarele, depinde cît de tare ai dat volumul, si au mai ramas doar tweeterele întregi, cumpăra i alte boxe dar vezi ce scrie pe spatele amplificatorului in zona unde pui boxele scrie speakers si vezi ce putere scrie acolo, 4 sau 8 ohmi, si citi wati, ca altfel o sa arzi mereu boxele daca i pui de care vrei tu, sau o sa arzi finalii in statie.

| Sebimiha explică (pentru CristiDinBucuresti):

Finali in ce consta?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Sebimiha):

Tranzistorii finali din statie sunt responsabili cu sunetul, daca acei finali sau ars, nu se mai aude nimic in boxe, dar la tine nu sunt înca arși finalii, dar daca nu îi pui boxe dedicate o sa îi arzi curînd.

| Sebimiha explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am pus un difuzor mic si l am ars deoarece am vrut sa o testez si de atunci face figura asta

| Sebimiha explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am pus un difuzor mic si l am ars pentru ca am vrut să o testez si de atunci face treaba asta