| ksg a întrebat:

Am o tableta Samsung Tab 2 10.1 Stie cineva cum sa ascund acea bara de butoane in timpul unui joc sau unei aplicatii etc? Este posibil? De asemenea vreau o metoda prin care sa-i fac sunet mai puternic. Am incercat toate aplicatiile si niciuna nu ma ajuta. Va rog ajutati-ma. Multumesc

12 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ca sa ascunzi acea bara de butoane, trebuie sa ii faci root(lucru care iti anuleaza tableta si o face usor vulnerabila). Pentru sunet, nu prea ai ce sa faci(se pot pune mici modificari, dar nu prea mult, deoarece atat poate difuzorul.

| ksg explică (pentru sltlp):

Si fara root nu se poate ascunde acea bara? Nu prea vreau sa risc sa-mi distrug tableta

| sltlp a răspuns (pentru ksg):

Exista o metoda, fara root, dar nu se aplica la jocuri, carre ascunde bara dupa 20 secunde de inactivitate. Deci ramane in principal varianta cu root

| ksg explică (pentru sltlp):

Ce riscuri implica acest root si cum se face?

| sltlp a răspuns (pentru ksg):

Riscuri: pierderea garantiei, vulnerabilitate la sistem, iar daca esti neatent si nu stii ce faci, sa nu stergi din sistem, si sa strici os-ul(acum nu iti ieste permisa stergerea din sistem).
Se face astfel: trebuie sa stii exact ce versiune de soft ai pe tableta, dar nu doar : 4. x, ci detaliat, tot. Poti incerca si prin banala cautare pe google, dar mai bine imi spui si iti dau eu un tutorial ok.

| ksg explică (pentru sltlp):

Am 4.01

| ksg explică (pentru ksg):

Dar mai bine spune-mi metoda fara root. Nu vreau sa risc

| sltlp a răspuns (pentru ksg):

Https://play.google.com/store/apps/details?id=be.ppareit.hidebar
Nu ai nevoie de root, daca ai sub JB. E problema ta cum faci rost de aplicatie.

| ksg explică (pentru sltlp):

Ai Facebook, sa putem sta de vorba? Vad ca te pricepi. Daca nu te superi bineinteles

| sltlp a răspuns (pentru ksg):

Pm

| ksg explică (pentru sltlp):

Nu inteleg

| sltlp a răspuns (pentru ksg):

Pm=private message. Vezi ca ti-am trimis un mesaj.