| Tanase_George_1992 a întrebat:

am placa de baza ASROCK CONROE 1333-D667 si m-ar interesa daca placa video NVIDIA GTX 750 este compatibila?

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Placa de baza are slot pci express x16, deci inseamna ca merge fara probleme.

| Tanase_George_1992 explică (pentru Zangetsu):

Chiar daca am procesor INTEL DUAL CORE e2180, 2 Ghz?

| vidii a răspuns (pentru Tanase_George_1992):

Procesorul nu are treaba cu placa video ci cu placa de baza, daca placa de baza are PCI-express, poti pune orice placa video PCI-express, indiferent ca este ddr2/3/5

| Zangetsu a răspuns (pentru Tanase_George_1992):

Nu cred ca procesorul va limita placa in vreun fel, ai putea sa incerci overclock la procesor cu cateva sute de MHz cat timp nu depasesti temperatura de 70 de grade.

5 răspunsuri:
| vidii a răspuns:

Este compatibila fara probleme

| veselie a răspuns:

Da