| XSmokerxx a întrebat:

Am si eu o problema cu tastatura; am un laptop HP Pavilion dm4 si stiti tasta Fn pentru functii; ei eu trebuie sa tin tasta apasata cand vreau ca f1 f2 f3... sa functionee normal iar cand o las libera pot schimba luminaozitatea volumul etc lucru care la alte laptopuri e chiar invers.Cum faca sa inversez lucrurile. Funda la solutia care functioneaza.

2 răspunsuri:
| ajutorul3000 a răspuns:

La laptopuri tastele f1, f2, etc au diferite functii. Ca sa folosesti f1 de exemplu poti tine apasat shift si in timpul ala apesi f1. Nu cred ca poti "dezactiva" rorurile acelor taste. Cel putin eu nu am gasit ceva de genul.

| relian a răspuns:

Asa este ai dreptate.Treb sa setezi asta de pe undeva, probabil a umblat careva sau din greseala sa apasat ceva taste care a schimbat chestia asta.Ca sa nu caut eu ca mi-e lene intra pe youtube si scrie "how to setuo keyboard for laptop Hp bla bla si acolo o sa gasesti destule video care sa iti arate exact ce si cum sa faci.Dar scrii in engleza ca in romana nu ai ce gasi.