| Ca7aLyNNN a întrebat:

Am si eu o problema la calculator. Cand intru in orice fisier imi da eroare C:/fisier.exe is not valid Win32 application. Ce sa fac?! P.S: Nu as vrea sa reinsalez windows

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Http://www.computerhope.com/issues/ch000726.htm
Acolo se dau 4 posibile cauze:
1. Fisierul are probleme (defect sau lipsa);
2.Fisierul nu este destinat acestui Windows;
3. Ai un virus;
4. Hardware este incompatibil sau defect.
Solutia cea mai buna sa iei un Windows care stii ca merge ( s-ar putea ca si CD-ul tau de instalare sa fie defect) si sa-l reinstalezi prin stergerea completa a partitiilor HDD-ului. Astfel dispar virusii eventuali.

| Ca7aLyNNN explică (pentru Salontanul):

Cd cu windows e corect ca inainte mergea. De la un timp apare aceasta eroare!

| CinevaNou a răspuns:

Chiar si daca deschizi un joc sau yahoo messenger iti apare eroarea C:/fisier.exe is not valid Win32 application?

| Ca7aLyNNN explică (pentru CinevaNou):

Da!

| CinevaNou a răspuns (pentru Ca7aLyNNN):

Exista fisier.exe in c:?