| sebiguli a întrebat:

Am si eu un iphone si mi-am luat installous4.Acum cateva zile am descarcat un joc si cand sa il instalez imi spune INVALID IPA. Ce trebuie sa fac ca sa mi se instaleze jocul?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in cydia si da un reinstal la appsync si apoi un restart la telefon.

Asa iti zice cand fisierul downloadat este corupt ( se intampla in special cand incerci sa iei aplicatii mai mari de peste 100 de mega ). Incearca sa downloadezi o aplicatie foarte mica ( gen 2-3 mega ) si vezi daca ti se intampla acelasi lucru. Eu am renuntat de mult in a incerca sa downloadez aplicatii mari prin installous. Le downloadez pe PC de pe apptrackr.org si la instalez cu iPhone Configuration Utility ( ca sa nu am probleme cu sincronizarea ).