| anonim_4396 a întrebat:

Am tot citit pe net povești despre deep web si dark web. Este cineva care a intrat pe acolo? Cum vi se pare? Ce parere aveti despre acest "internet ascuns"?

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Am intrat mai de mult. Acum n-as mai face-o si a doua oara.
Nu stiu cat de periculos e sau daca povestile alea cum ca iti afla locatia si vin peste tine si te omoara sunt adevarate, dar chestii "fucked up" acolo sunt destule. Mici exemplu: forumuri despre cum sa GATESTI oameni, forumuri despre cum sa faci "crima perfecta" si sa nu fi prins, forumuri si videoclipuri despre cum sa omori animalute mici ( hamsteri, pui de pisica/caine etc ) in cele mai groaznice moduri. Iti dai seama ca nu m-a mancat curiozitatea sa dau click pe vreun topic, doar titlurile mi-au fost de ajuns, si thanks god ca n-am dat. rolling on the floor

Deep Web-ul nu e asa "scarry" e doar partea aia din internet care nu e indexata in motoarele de cautare. Se poate accesa dintr-un browser oarecare daca ai link-ul. In schimb, link-urile de pe dark web sunt alea cu onion si se acceseaza doar din browsere speciale ( ex: TOR ) care iti ofera anonimitate.

| anonim_4396 explică (pentru Ineys):

Partea asta "cum sa omori animale sau oameni" o gasesti si pe internetul normal. Sunt foooarte curioasa si am privit ceva videoclipuri de genul si unele au fost interesante (e putin ciudat sa spun ca n-am avut nicio reactie la uciderea de pisicuțe si alte chestii ). Voiam sa intru pe acest "deep web" dar nu sunt singura daca ar fi ok

| Ineys a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca chiar iti doresti asa mult te sfatuiesc sa instalezi un sistem de operare intr-o masina virtuala, de preferat sa fie Linux ca sa nu iti umplii calculatorul de virusi din greseala. Sunt pe Youtube o tona de tutoriale cum sa instalezi un SO in Virtual Box.

| anonim_4396 explică (pentru Ineys):

Mersi pentru sfat deși nu cred ca voi face asta. Imi e prea frica. Stiu cam ce voi vedea acolo dar imi e teama de laptop...mai bine nu risc happy

7 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Nimic interesant, oameni care vând arme și servicii dubioase.

| Bariel a răspuns:

Daca vrei sa ti antrenezi psihicul, iti recomand sa intri pe bestgore.com e total legit si il gasesti pe google. Nu este vorba de "cum sa omori animale" ci crime(poze, videoclipuri) sinucideri, tortura etc

Răspuns utilizator avertizat
| sIncognito a răspuns:

Am intrat de mai multe ori pe site-urile astea, onion, fiindca se facusera multa valvao pe Youtube. Avea aura asta misterioasa. Doar ca, link-urile interesante nu ajung pe la public oricum, decat atunci cand devin inofensive sau sunt facute pentru divertisment. Vorbisem cu niste oameni de acolo. Deseori cautau pastile fara prescriptie ori droguri.