| anonim_4396 a întrebat:

Am un HP EliteBook 8730w Mobile Workstation. Vreau sa stiu daca trebuie acum neaparat sa ii pun pasta termoconductoare sau altadata. Temperatura maxima la laptop are 40 °C (temperatura maxima). Atunci cand stau 2 ore pe el nu se incalzeste prea tare, sta putin, se incalzeste si dupa aia se raceste putin, da' sunt sigur ca SIGUR ii trebuie pasta termoconductoare.
Deci, daca are 40 °C Laptop-ul (temperatura maxima a laptop-ului meu), e ok? sau trebuie sa ii pun pasta termoconductoare.
Am stat intr-o seara sa imi iau PES 2016, m-a luat somnu' si m-am trezit la 6 dimineata cu el aprins, cand m-am trezit era parca racit. Nu m-am uitat la temperatura lui atunci, mi-am descarcat programul Speccy acum.

Răspuns Câştigător
| MadHOuse a răspuns:

40 °C este foarte ok.
dacă depășește peste 80 este grav, atunci trebuie înlocuit a pasta termoconductoare.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-am prea inteles multe din ce ai spus. Daca are pasta nu trebuie sa-i pui. Altfel, temperatura imi pare una normala pentru un procesor Intel. https://ark.intel.com/......66-MHz-FSB
In cel mai rau caz ia-ti un suport cu coolere pentru laptop.

| K0sti a răspuns:

E o bijuterie de laptop, ai grija de el! Temperatura e ok momentan, dar o data pe an obligatoriu curatat de praf si schimbata pasta termica! Ca sa vezi si cat a costat: http://www.laptopmag.com/reviews/laptops/hp-elitebook-8730-w

| Bandit288 a răspuns (pentru K0sti):

Am dat 600 lei pe el, nu te lua dupa site-ul ala happy.

| K0sti a răspuns (pentru Bandit288):

Nu ai priceput nimic, se pare... sad
Ala e pret cand a fost nou!
Oricum, ai grija de el!