| Dragomir_Octavian_1985 a întrebat:

am un procesor care se numeste INTEL(R) PENTIUM(R) 4 CPU 3.00 GHz (2 CPU), - 3. 0GHz asa Si prima oara cand am primit calculatorul am bagat windows 7 x64 bit sa vad daca merge si a mers totul bine procesul sa instalat mergea foarte bine chiar si efectele aero imi mergeau foarte bine Dar nu avea sunet.

Si am decis cu tatal meu sa il duc la un om care rezolva problemele cu windowsul. si domnul respectiv mi-a bagat windows xp profesional cel vechii cu bara albastra si am incercat sa bag iar windows 7 x64 ca acum ma descurc mai bine in calculoatoare dar nu vrea sa mearga credeti ca domnul respectiv mi-a furat ceva din PC
Va rog mult ajutati-ma ca daca nu am windows 7 de x64 nu imi merg efectele aero
Dau funda si raman dator!

Help My!

2 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Daca ai bagat w7/64 si nu ai aero, e posibil sa nu fie instalate driverele pentru placa video. Daca nu stii ce componente aveai inainte - bucata cu bucata, acum nu ai de unde sa stii daca ai ce ai avut inainte. Se poate descarca speccy http://www.piriform.com/speccy ca sa vezi ce componente sunt in calculator, apoi trebuie cautate si instalate driverele pentru video, sunet, retea.

| Dragomir_Octavian_1985 explică (pentru halogen001):

Ok mersi
Dar pe w7 64 merge aero
w7 32bit nu merge aero