| xSacred a întrebat:

Am un telefon LG Optimus Black ( P970 ).Am o problema... Cand il cuplez la incarcator proneste fara nici o problema si bateria arata ca se incarca(merge normal). Problema e atunci cand il decuplez de la incaracator se inchide instantaneu.Care imi poate spune si mie ce problema are. Va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

E probabil problema cu bateria sau cu contactele de la baterie

ce poti sa faci 1: telefonul are niste lamele fiexibile (de obicei 3) ia un bold sau un ac de siguranta si tragele usor (daca tragi prea tare pe poti rupe sau pot iesu din locasul lor)

daca nici asta nu merge iti recomand sa gasesti un atelier pentru telefoane, sau service ce vrei tu si sa ii pui sa iti faca un test cu o baterie de rezerva. daca merge cu o alta baterie inseamna ca asta e problema

| xSacred explică (pentru Danzell):

Ok, mersi mult happy

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bateria nu primeste curent.

| sofstatics a răspuns:

Mergi la reparat.