| Cotori a întrebat:

. As dori sa stiu de ce cand pornesc PC_UL imi merge totul ok dar dupa 2-3 minute imi apare No signal,de ce oare? De la RAM-uri nu este sigur, ramurile am schimbat deja de la Hard disk nu este, nici de la monitor deci nu stiu ce sa mai fac si windows-ul l-am reinstalat nu stiu de cate ori, astept cateva sugestii dau funda celui care ma v-a ajuta cel mai mult.

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Salut!
Sunt simptomele unei placi video pe duca.Mai mult ca sigur se intampla ceva cu ea.Incearca sa ii schimbi coolerul sau daca nu are sa ii pui unul si sa o cureti de praf, daca nu vrea nici asa schimb-o de tot nu ai ce face.
Te salut,
Adrian!

| Cotori explică (pentru Doctorfishadi):

Ok deci incerc imediat. dar daca nu are suport pentru cooler ce sa fac?

| Doctorfishadi a răspuns (pentru Cotori):

Trebuie sa aiba un radiator macar.Fixezi un cooler cu surubui, al meu are negrese laughing, vezi sa nu le bagi prea adanc suruburile, doar cat sa tinha coolerul.

| Cotori explică (pentru Doctorfishadi):

Deci nu stiu ce sa zic happy0 o sa incerc faza cu cooleru' daca nu mere il arunc la gunoi laughing s- asa e slaba placa de baza

| Cotori explică (pentru Doctorfishadi):

Dar sa stii ca nu de fiecare data imi face figurile astea laughing de exemplu acuma merge ok...

| DeyCj a răspuns (pentru Doctorfishadi):

Depinde de cum îi radiatorul.Nu pe toate radiatoarele poți prinde coolere, fie ele și 80mm. Testat și dovedit din practică nu de pe internet!

14 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Toate le-ai schimbat în pc numa ce trebuie nu, și anume placa video!
Remediu.
Du pc-ul într-un service autorizat dar autorizat nu de cartier sau cheamă un tehnician cu experiență acasă și problema se va rezolva prin înlocuirea plăcii video! Nu-ți băga tu degetele în pc că de nu știi ce trebuie să faci(montaj conform și cu echipamente ESD) strici! Succes

| Cotori explică:

Si mai am inca o placa de baza care merge totul bine doar ca nu imi primeste internetul... cand pun mufa de la lan nu merge si nici nu straluceste beculetul verde, poate sa mearga si cu o placa de retea?

| Doctorfishadi a răspuns (pentru Cotori):

Poate s-o fi slabit lipitura.Iar placa video pe duca este normal sa mai mearga, sa se mai opreasca, probabil se supraincalzeste din vreun motiv. Daca deschizi un joc se opreste mai des?

| DeyCj a răspuns (pentru Cotori):

Poate dară.Cu 15 ron îți iei de pe Olx o placa de rețea pe Pci și o pui în slotul pci și voila ai și net.

| Cotori explică:

Deci. am desfacut cooleru si l-am curatat de praf, deci sincer avea ceva praf pe acolo, pasta era parca aplicata recent happy... mie mi se pare ca merge mai bine. deci mersi pentru sfaturi happy fac cinste cuo bere la toti laughing

| Mihaitza_Mitzuu_1998 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema...am avut rating-ul placii video la 2.9 si dupa 6 ani pe care ii are pc.ul meu, desii am inlocuit odata placa video acum 2 ani, a ajuns la 2.0, si pc ul meu se stinge brusc.Nu-mi face asta tot timpul, dar e frustrant.O sa iau altul la inceputul verii dar raman cu asta pana atunci.

| DeyCj a răspuns (pentru Mihaitza_Mitzuu_1998):

Sau mai bine schimbă-i sursa de alimentare cu una ce scoate puterea reală necesară consumatorilor din pc, fie ea și second.Ei intervențiile astea de amatori laughing

| Doctorfishadi a răspuns (pentru DeyCj):

Tot din practici sadice pe bietele pc-uri vorbesc si eu laughing))), saracele mele experimente.

| DeyCj a răspuns (pentru Doctorfishadi):

laughing). Da știu cum îi.Da măcar tu ai experimentat pe ale tale bănuiesc nu pe ale clienților(cu acordul lor desigur) ca mine laughing)