| RickGrimes a întrebat:

As vrea sa imi imbunatatesc calculatorul, cumparand piese! Dar mai ales vreau ca Minecraft sa mearga bine! Am auzit ca trebuie GB de ram la minecraft, ce zic eu "am auzit" toti spun asta, bine ma dau pe mana voastra. ideea este CAT MA COSTA! asa ca as vrea pe cineva care stie o sa va spun specificatiile de pc happy :
Processor: Intel(R) Celeron(R) CPU 1. 60GHZ 1.61 GHZ
Installed memory(RAM): 2. 50GB
32 bit Sistem am.(operare sistem)
Si am windows 7! Daca ar fi bun pc-ul macar spuneti-mi cum sa fac minecraft-ul sa mearga bine! Nu imi spuneti de optiuni ca sunt profesionist in minecraft am si optifine totul pe off grafici pe fast si tot OFF! Si nu stiu ce sa mai fac vreau sa SCAP DE LAG AJUTOR PLEASE! VA IUBESC! MACAR SPUNETI-MI cat m-ar costa sa maresc GB de ram.

1 răspuns:
| MineIsLikeABridge a răspuns:

Pai ar trebui sa schimbi tot pc-ul, caci procesorul este praf, iar daca vrei sa schimbi procesorul iti trebuie si alta placa de baza, daca iti iei si alta placa de baza pun pariu ca trebuie sa iti iei si alta placa video fiindca placile de acuma de baza nu mai au agp ci au pci expres, ceea ce ma gandesc ca placa ta video nu are, ramu la fel trebuie schimbat daca iti iei alta placa de baza, sursa la fel.
Dami un buget si de pe ce site sa iti "fac" un pc(lista cu componentele care sunt necesare) si iti dau si un link pe youtube daca vr care explica totul in detaliu despre cum sa il asamblezi...