| Droguri a întrebat:

As vrea sa stiu ce processor se potriveste pe calculatoru meu:
Hp Compaq dc 7600 convertible minitower (Placa de Baza) 775 lga, acum am processorul Intel(R)Pentium(R)4 3.00GHz (2CPUs),~3.0GHz,
RAM:3gb ddr 2 dual channel,
Placa Video: Ati Radeon Hd 5400 Series.
As vrea sa pun processorul Intel Core 2 duo dar nu stiu daca merge ma puteti ajuta multumes funda

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Citeste sus si vei afla!
AMD radeon hd 7770 1 gb
sau Nvidia 650 daca esti fan boy nVIDIA desi e mai slaba.

12 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Orice processor core 2 duo/ core 2 quad pe socket 775, noi nu mai gasesti, doar second.

| Droguri explică (pentru SasNetRomania):

Dar macar ar merge daca imi fac rost de unul core 2 quad sa stiu daca se merita multumesc frumos!

| SasNetRomania a răspuns (pentru Droguri):

Da core 2 quad seria 6xxx sau seria 9xxx merita din plin daca mai pui o placa video ceva mai buna.

| Droguri explică (pentru SasNetRomania):

Si cam ce placa video mi-ai recomanda multumesc!

| Droguri explică (pentru SasNetRomania):

Daca nu te superi as mai intreba cam ce placa de baza mi-ar merge pe pc ca am auzit ca e destul de veche ceva mai nou macar din 2010-2011 ar merge si daca ar merge spunep multumesc anticipat!

| SasNetRomania a răspuns (pentru Droguri):

Daca schimbi placa de baza automat trebuie schimbat si procesor si ram. mai schimbi tu placa video si aproape tot pcul trebuie schimbat. DECI NU SE MERITA.
ori schimbi tot ori maxim o componenta.

| Droguri explică (pentru SasNetRomania):

Aha nu stii de unde pot sa cumpar un processor Intel core 2 quad la maxim 500 lei?

| SasNetRomania a răspuns (pentru Droguri):

Quaduri nu se mai fabrica.
se gasesc doar second si nu se merita sa dai 500 lei.
gasesti core 2 duo de la 150 lei E 8400 E8500 sau Q6xxx Q9XXX de la 250 lei.
cauta pe forumuri second

| Droguri explică (pentru SasNetRomania):

Multumes frumos daca nu te superi tu ce processor ai la pc sau laptop?

| SasNetRomania a răspuns (pentru Droguri):

Intel i7 4770 k

| Droguri explică (pentru SasNetRomania):

Frumos ai laptop cred ca majoritatea pc-urilor nu suporta un astfel de processor

| Droguri explică (pentru Droguri):

Imi poti zice niste jocuri care merg bine pe actuala configuratie?, multumes!

| SasNetRomania a răspuns (pentru Droguri):

Citeste sus si vei afla!
AMD radeon hd 7770 1 gb
sau Nvidia 650 daca esti fan boy nVIDIA desi e mai slaba.