| iuli000 a întrebat:

As vrea sa stiu daca următoarele jocuri pot rula pe windows xp: battlefield 4, dying light, assassin cred 4, stranded deep si jocurile mai noi ( cerințele de sistem fac fata dar nu sunt sigur in legătură cu sistemul de operare ). funda.

Răspuns Câştigător
| AntiHero a răspuns:

Nu din păcate nu vor rula și nici un joc nou nu va mai rula pe Windows XP. Te sfătuiesc sa îți pui Windows 7, e mult mai bun ca xp-ul. happy

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| StevenMetalhead a răspuns:

Pai acum se fac mai mult jocurile incepind cu windows 7, vista, 8.Nu cred ca stranded deep va merge, dar stii poti incerca.

| Eurofighter a răspuns:

Adica tu ai cumva 4 GB RAM, Intel core i3 sau i5 si tu tii sistemul pe XP? WTF?

XP e vechitura nici nu stie sa foloseasca cei 4 GB RAM iar varianta x64 e praf.

| iuli000 explică (pentru Eurofighter):

Am 6 gb RAM, un procesor care este ceva intre i3 si i5 (in egala masura) si o placa video de 2gb. Si da le-am ținut pe xp. :]