| anonim_4396 a întrebat:

Tpu..Azi dimineata am dat revenire la setarile din fabrica. la un Samsung galaxy s5 Replica. si acum cand il deschid imi apare Mediatek si android. si inainte imi aparea Samsung Galaxy S5... acum apare Mediatek... nu stiu ce sa ii fac sa arate cum era inainte;; Samsung Galaxy S5"Cel mai bun si folositor raspuns primeste Funda!

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Asta apare deoarece replica telefonului folosește replica softului original, adică un soft făcut special pentru așa ceva de chinezi, care să pară că e Android.Real numa Android nu e, că e tot un soft Linux, dar dezvoltat de firma ce a creat telefonul replică.
Cumpărând o replică a unui telefon se înțelege că îți asumi și riscul ca telefonul să funcționeze ca atare, și problema este că în nici un service din românia nu o să se poată rezolva asta. Eventual dacă ai noroc sa prinzi pe unu ce știe modifica softuri chinezești, să încerce să ți-l brand-uiască cu brandul de Samsung, dar ai șanse mici ca să se întâmple asta.Succes

| cosmin22223 a răspuns (pentru DeyCj):

sad inseamna ca asa va ramane...