| alecs4900 a întrebat:

azi intrebarea mea este urmatoareaȘ

Azi am instalata windows 7 pe laptop-ul si am vrut sa creez doua Hard-Disk-uri, una de 30 de Gb si alta de 100Gb si windows-ul mi-a luat decat cei 100 de Gb, iar cei 30 de Gb au ramasi liberi si nu stiu cum sa ii adaug la cei 100Gb

6 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Cand instalezi trebuie sa stergi toate partitiile si sa redimensionezi hdd.
daca ai windows in C care are 100gb si vrei sa unesti cu D care are 30 gb atunci intri in admin de discuri.
a nu se confunda cei 100gb cu 100mb care windows ii rezerva pentru sistemul de operare. acea mica partitie nu trebuie sa o atingi.

| alecs4900 explică (pentru gelu1970):

Poti sa fi, un pic mai explicit, ca eu sunt cam greu de cap la windows 7

| K0sti a răspuns (pentru alecs4900):

Daca esti greu de cap, exista service! Foloseste asta: http://www.epasystems.ro/partition-wizard-home-edition/

| gelu1970 a răspuns (pentru K0sti):

Buna K0sti. iar m-ai facut sa rad. un fii asa dur cu cei ce intreaba. pentru tine e ceva normal pentru altii...e o lume diferita.

| K0sti a răspuns (pentru gelu1970):

:) Corect! Insa exista un prieten bun: http://i.imgur.com/xuCycg8.png

| gelu1970 a răspuns (pentru K0sti):

Daaaaa. mare dreptate ai.