| TomaKa1900 a întrebat:

Ce versiune de Windows 7 imi recomandati? (Home premium etc)
Am un pc decent "de acasa".
Vreau sa fie pe x64bits.

13 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ce e ala "pc decent" pentru tine? Poti sa te joci cu Windows 10 deja... tongue

| TomaKa1900 explică (pentru KodrutZ):

Un pc slabut:
CPU: Intel de 3.0 ghz
GPU: Nvidia GTX 650 1GB
4GB RAM.
Si ai evitat intrebarea mea straight face

| KodrutZ a răspuns (pentru TomaKa1900):

Single core? Linux sau XP, in cazul asta.

| TomaKa1900 explică (pentru KodrutZ):

Dual core happy vreau sa-mi achizitionez qoad-core. Am deja win7 enterprise x86 si merge foarte bine, dar vreau pe 64

| KodrutZ a răspuns (pentru TomaKa1900):

Pune-l atunci pe 64. La 4 gigi de ram mare diferenta nu simti intre 32 si 64 oricum.

| TomaKa1900 explică (pentru KodrutZ):

Pai da, asta vreau sa fac (citeste cu atentie intrebarea)...
Ce versiune imi recomanzi?

| KodrutZ a răspuns (pentru TomaKa1900):

Home/Pro/Ultimate, oricare o ai la indemina. Sint multi cretini care recomanda Ultimate doar fiindca le suna lor mai coios dar habar nu au ce are in plus versiunea aia fata de Home, de exemplu.Doar Starter si Home Basic sint varzet cam pentru orice gen de utilizator care vrea macar niste optiuni la Aero si sa ruleze mai multe aplicatii simultan. Uita-te aici la Comparison Chart - http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_7_editions

| Eduard619 a răspuns:

Eu unul recomand windows 8. dar daca vrei neaparat 7 eu merg pe ultimate edition.

| TomaKa1900 explică (pentru Eduard619):

As merge si eu pe win.8, dar pe acela nu merg toate jocurile/aplicatiile

| Eduard619 a răspuns (pentru TomaKa1900):

Cine te-a pacalit?

| TomaKa1900 explică (pentru Eduard619):

Eu...

| Eduard619 a răspuns (pentru TomaKa1900):

Eu il am imi merge foarte bine.

| theproX a răspuns:

Eu iti recomand windows 8/8.1 deoarece are consumul mai mic de resurse deci daca il folosesti la jocuri e mai bun 8... dar daca vrei neaparat 7 pune-ti home basic sau home premium daca vrei tema cu transparenta